ROLOVÁ LAMINACE (do šíře 1 m)

Rolová laminace ze tepla je speciální laminace, která se používá na velké formáty tiskovin. Zkrátka tam, kde již nejde použít kapsová laminace (u nás až A2).

Je to v zásadě standardní způsob laminace dokumentů, jen se laminuje na velkém stroji, který vytváří laminovanou vrstvu ze dvou rolí, mezi které se zalaminovává daný dokument-papír. Následně se odřízne přebývající lamino a zakulatí rohy.

Toto spojení probíhá za působení tlaku a tepla (pozor na laminování teplocitlivých materiálů (účtenky, snímky z ultrazvuku...).

Vznikne tak voděodolný dokument, protože lamino přesahuje dokument o cca 5-10 mm kolem dokola a může mít i hezky zakulacené rohy.

Nabízíme také 5 variant síly/tloušťky laminovací kapsy (75, 100, 125, 175 a 250 mic.):

  • 75(80) micronů ... pokud chcete ochránit dokument proti vodě a zašpinění
  • 125 micronů ... pokud jej chcete navíc i zpevnit
  • 250 micronů ... pokud jej chcete navíc hodně zpevnit ... takováto "prkýnka" se třeba hodí na jídelní/nápojové lístky (hodně vydrží)

A tím naše nabídka nekončí, všechny síly/tloušťky lamin máme skladem ve standartním lesklém provedení, ale pro sílu 125 mic máme i matnou variantu.

Typickým použitím tohoto laminování je ochrana posterů či plakátů apod.

Důležitá upozornění:

  • laminované dokumenty musí bát rovné
  • pokud nám je dodáte poskládané nebo stočené na malý průměr (sami se po roztočení nenarovnají), musíme nejdříve dokumenty narovnat ... tato práce nám zabere nějaký čas, který bude připočítán k ceně laminace
  • při každé laminaci je určité malé riziko poškození dokumentu, zkrátka se to nemusí povést ... čím jsou dokumenty v horším stavu, tím riziko roste a jde k tíži zákazníka 

Ceník

Síla/tloušťka laminovací fólie 40 mic 75-80 mic 125 mic 250 mic
Povrch laminovací fólie lesk lesk lesk lesk
Cena za 1 m délky laminování u role šíře 105 cm  210,- 330,- 450 700

Minimální odběr/platba je za 1 m2. Mezery mezi papíry při laminování závisí na dodaném materiálu, ale cca je to 5-10 cm.
Ceny jsou v Kč a jsou uváděny včetně 21 % DPH. 

Tam, kde služby standardního copycentra končí ...
... MY POKRAČUJEME V NAŠÍ TISKÁRNĚ:

Velkoformátové tiskoviny (až do šíře role 1,6 m) umíme v naší tiskárně polaminovat dalším způsobem, který se nazývá:

ROLOVÁ LAMINACE ZA STUDENA

Jedná se o potažení tiskového archu z jedné strany (pro oboustrannou laminaci se musí laminovat nadvakrát) tenkým laminem (řádově 100 mic.), které ochrání dokument nejen proti zašpinění, ale navíc mají všechny naše standardní lamina silný UV filtr, takže se hodí tato laminace jako ochrana do exteriéru, protože chrání tiskoviny i proti blednutí..

Jelikož se laminuje tiskový arch před rozřezáním na hotové produkty, lamino nikde nepřesahuje. Což znamená, že dokument není plně voděodolný (otevřená hrana papíru) ... navíc je většinou laminován jen z jedné strany.

Takto se dají laminovat nejen papíry, ale také jiné materiály jako jsou samolepy, fólie, ale i desky.

Nabízíme také speciální lamina s protiskluzovou vrstvou (podlahová laminace) a podobné specialitky ... to už ale spadá svým zaměřením výhradně pod naši tiskárnu.